kredyt-gotowkowy-bez-zdolnosci-kredytowej

Czy da się wziąć kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej?

Klienci często zastanawiają się, gdzie dostaną kredyt bez zdolności kredytowej? I czy w ogóle istnieje szansa na jego otrzymanie? Warto pamiętać, że na naszą zdolność wpływa wiele czynników i każdy wniosek kredytobiorcy jest sprawdzany indywidualnie. Na dodatek banki sprawdzają klientów swoimi własnymi algorytmami i może zdarzyć się, że jeden bank odrzuci nasz wniosek, a drugi udzieli kredytu.

Kredyt a zdolność kredytowa

Na podstawie zdolności kredytowej bank ocenia, czy będziemy w stanie spłacić dane zobowiązanie w terminie. Dlatego to głównie ten czynnik decyduje o tym, czy otrzymamy kredyt w banku. Jednak warto pamiętać, że na zdolność kredytową składa się wiele elementów, dlatego niskie zarobki czy niewielkie opóźnienia w spłacie kredytów nie przekreślają całkowicie naszej szansy na otrzymanie pożyczki. Zdolność kredytowa to również nasz wiek, stan cywilny, rodzaj zatrudnienia, miesięczne wydatki i pozostałe zobowiązania, jakie aktualnie spłacamy. Dlatego negatywna decyzja kredytowa w jednym banku, nie zawsze oznacza, że w innym również nie otrzymamy kredytu.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Jeśli jesteśmy niepewni swojej zdolności kredytowej, zawsze możemy ją sprawdzić. Jak obliczyć zdolność kredytową? Służą do tego specjalne kalkulatory, które znajdziemy na dobrych serwisach finansowych. W takim internetowym kalkulatorze zdolności kredytowej zazwyczaj należy wpisać swój miesięczny dochód, liczbę osób w rodzinie, miesięczne wydatki (w tym sumę rat i innych zobowiązań), a także wysokość kredytu i okres, na jaki chcemy go zaciągnąć. Te praktyczne narzędzie szybko podpowie nam, jaki kredyt gotówkowy wybrać, aby mieć realne szanse na jego uzyskanie.

Kredyt bez zdolności kredytowej

A co w przypadku, gdy nasza zdolność kredytowa jest naprawdę kiepska? Czy mamy szansę na otrzymanie w banku kredytu gotówkowego bez zdolności? Niestety jest to niemal niemożliwe, ponieważ banki są zmuszone do dokładnej weryfikacji swoich klientów i nie mogą udzielić pożyczki komuś, kto nie będzie jej w stanie spłacić. Jednak alternatywą dla banków są w tym przypadku firmy pozabankowe, które bez większych problemów udzielają pożyczek gotówkowych bez zdolności kredytowej. Takie firmy mają dużo bardziej liberalne podejście i przeprowadzają weryfikację klienta głównie na podstawie swoich wewnętrznie przyjętych procedur.

kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele pożyczek pozabankowych. Zasady udzielania takich kredytów bez zdolności zależą od polityki danej firmy pożyczkowej. Należy pamiętać, że są one droższe niż kredyty bankowe i niektóre firmy w przypadku braku zdolności kredytowej, stosują dodatkowe zabezpieczenia, np. zastaw.

Pożyczki pozabankowe dla osób bez zdolności kredytowej znajdziemy w takich firmach jak: Provident, Profi Credit, Rapida czy Pożyczka Plus. Jednak trzeba liczyć się z tym, że pożyczki dla zadłużonych są udzielane na znacznie niższe kwoty.

One thought to “Czy da się wziąć kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej?”

  1. Chyba niektóre parabanki pozwalają na zaciąganie długu bez zdolności kredytowej, ale nie wiem jak wygląda kwestia kredytów gotówkowych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *