Kredyt dla rolnika

Gdzie szukać korzystnych kredytów gotówkowych dla rolników?

Rolnicy to grupa osób, której dochody są sezonowe, a sposób zarabiania pieniędzy wielowymiarowy. Co może się wydać ciekawe, rolnicy są grupą osób, która rzadko wnioskuje o kredyt, a to z uwagi na kwestię licznych dotacji czy innych źródeł finansowania.

Czy istnieją kredyty gotówkowe dla rolników?

Rolnicy są grupą społeczną, o którą banki wręcz się biją. Stosunkowo niewielu rolników bierze kredyty, a warto zaznaczyć, że grupa ta może pochwalić się stabilnością i jest dla banku bezpiecznym targetem. Dlatego też powstało wiele kredytów dla rolników na preferencyjnych warunkach, które oferują atrakcyjne oprocentowanie. Istnieją różnego rodzaju kredyty dla rolników – bardzo często właściciele gospodarstw decydują się na pożyczenie dodatkowych pieniędzy z banku w momencie, w którym trzeba oddać dotację, doinwestować gospodarstwo czy dokupić ziemię. Oprócz tego rolnik może także wziąć kredyt gotówkowy. Mogą oni korzystać ze specjalnych lub standardowych ofert, które w przypadku na przykład posiadania gospodarstwa mogę być przyznane na lepszych warunkach. Warto wziąć kredyt gotówkowy w jednym z banków wymienionych na blogbank.pl/kredyty-gotowkowe, jest to strona, która pomoże zorientować się temacie kredytów i dobrać odpowiedni produkt dla siebie. Znajdziesz tutaj najbardziej aktualne promocje i najkorzystniejsze oferty.

Gdzie znajdę dobry kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe oferowane są niemal przez każdy bank. Jak już zostało wspomniane, tego rodzaju produkty wymieniają także różnego rodzaju rankingi i strony internetowe. Warto tutaj wspomnieć, że w kontekście kredytów gotówkowych dla rolników niektóre banki oferują produkty stricte dla tej grupy społecznej (np. BNP Paribas), jednak wiele banków wskazuje po prostu atrakcyjne kredyty gotówkowe, czy też pożyczki gotówkowe, o które mogą wnioskować rolnicy i nie tylko (aion banki, PKO BP, Bank Pekao). W tym przypadku nie będzie konieczne zaświadczenie potwierdzające tytuł prawny do gospodarstwa rolnego.

Rodzaje kredytów dla rolników

Istnieją placówki, które są bardzo skoncentrowane na udzielaniu kredytów dla rolników, oferując produkty dopasowane do potrzeb i aktualnych wyzwań tej grupy społecznej. Przede wszystkim są to kredyty w bankach spółdzielczych, jednak wiele banków komercyjnych również oferuje różnego rodzaju produkty skierowane do rolników.

Oprócz kredytów gotówkowych dla rolników istnieją jeszcze: kredyty inwestycyjne, przeznaczone na finansowanie konkretnego przedsięwzięcia, na przykład powiększenie gospodarstwa czy zakup maszyn (często przy większych kwotach wymagana jest hipoteka) czy kredyty preferencyjne dla rolnika. Te ostatnie udzielane są na korzystnych warunkach, często związane są z dopłatami do oprocentowania np. przez ARIMR i są to kredyty na konkretny cel. Dodatkowo rozróżniamy kredyty obrotowe odnawialne oraz kredyty na zakup gruntu. We wszystkich przypadkach wymagane jest potwierdzenie prowadzenia działalności rolniczej.

Opłacalny kredyt gotówkowy dla rolnika

W przypadku kredytu gotówkowego dla rolnika procedury są zasadniczo takie same jak w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych. Taki kredyt jest jednym z najprostszych do uzyskania, generuje jednak również dość wysokie koszty. W przypadku kredytu gotówkowego dla rolników, pod uwagę jednak będą na pewno brane dochody i sama sytuacja rolnika. Wiele banków dostosowuje ofertę kredytu gotówkowego do sytuacji osoby wnioskującej. O ile w wielu bankach, jeśli chce się uzyskać kredyt gotówkowy, nie ma obowiązku dostarczania placówce specjalistycznych dokumentów związanych z potwierdzeniem statusu rolnika, o tyle w przypadku „statusu” rolnika, będzie to w wielu sytuacjach działało na naszą korzyść. Osoba posiadająca gospodarstwo rolne może wynegocjować dla siebie naprawdę atrakcyjne warunki kredytu gotówkowego. Warto być na bieżąco i szukać w Internecie aktualnych ofert kredytów.

2 thoughts to “Gdzie szukać korzystnych kredytów gotówkowych dla rolników?”

  1. Fajnie, że wpadłam na ten artykuł, mąż jest rolnikiem, a zawsze braliśmy klasyczne zobowiązania. Może tym razem uda się coś taniej 🤗

  2. No jak bedzie taka susza jak dwa lata temu, to się na pewno nie wypłacimy. Coraz gorzej jest. Może chociaż popyt na krajowe warzywa wzrośnie, choć teraz to nic nie wiadomo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *