Kalkulator z pieniędzmi

Jak korzystać z kalkulatorów kredytów gotówkowych? Porównywarki kredytów

Kalkulatory kredytów gotówkowych to przydatne narzędzia, kiedy zastanawiamy się nad zaciągnięciem zobowiązania, a nie wiemy, jakie mogą być jego koszty, na ile możemy sobie pozwolić, jaka będzie miesięczna rata itp. Dzięki nim możemy sprawdzić, jakie są te prognozowane parametry. Jak więc sprawnie korzystać z kalkulatorów kredytów gotówkowych?

Kalkulator rat kredytu gotówkowego

Jest kilka kalkulatorów kredytów gotówkowych. Przede wszystkim wymienia się narzędzia mające wskazać, jakie mogą być prognozowane spłaty takiego zobowiązania. Kalkulatory rat kredytu gotówkowego są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy we wskazanych miejscach wpisać preferowaną kwotę kredytu, okres spłaty i oprocentowanie. Po chwili ukaże się przewidywana wysokość raty, którą co miesiąc trzeba będzie spłacać. Niektóre kalkulatory pełnią też funkcję porównywarek kredytowych. Pod wynikiem wyświetlane są wtedy oferty banków, w których możemy liczyć na kredyt zbliżony do naszych potrzeb. Dzięki temu łatwiej jest wybrać najtańszy kredyt gotówkowy.

Kalkulator zdolności kredytowej przy kredycie gotówkowym

Nie tylko przy zobowiązaniach długoterminowych na zakup nieruchomości warto wyliczyć zdolność kredytową. Parametr ten dotyczy oceny naszej wiarygodności finansowej. Banki różne rzeczy biorą pod uwagę, weryfikując potencjalnych kredytobiorców. Przede wszystkim są to dochody, ale też inne zobowiązania, wydatki itp. Warto więc sprawdzić, jak kalkulator wyliczy zdolność kredytową. Co przez to uzyskamy? Dowiemy się, o jaką kwotę kredytu gotówkowego możemy wnioskować w aktualnej sytuacji finansowej. Wystarczy, że wpiszemy takie dane jak miesięczny dochód gospodarstwa, liczba osób w gospodarstwie, limity na kartach kredytowych, raty innych kredytów, pozostałe stałe zobowiązania, okres spłaty, oprocentowanie i rodzaj rat. Po chwili okaże się, o jaką maksymalnie kwotę możemy wnioskować. Są to oczywiście prognozy, oferty banków mogą nieco się od nich różnić, ale dają już pogląd na to, na co możemy sobie pozwolić podczas składania wniosku kredytowego.

Kalkulator RRSO kredytu gotówkowego

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to faktyczne koszty zobowiązania. Warto zatem sprawdzić, ile będziemy musieli bankowi zwrócić poza kapitałem. W wyliczeniu RRSO pomocne są oczywiście kalkulatory kredytowe. Jakie dane należy w nich wpisać, żeby dowiedzieć się, ile wyniesie ten wskaźnik? Przede wszystkim informacje kredytowe, czyli kwotę zobowiązania, okres spłaty, oprocentowanie, prowizję, rodzaj rat i inne koszty. Wówczas okaże się, ile może wynieść RRSO. Warto wiedzieć, że banki powinny poinformować o tym jeszcze przed podpisaniem umowy kredytowej. Takie kalkulatory mogą też wskazać, jakie jest prognozowane RRSO w różnych bankach dla danej kwoty i okresu zobowiązania. Niektóre tego typu narzędzia działają jak porównywarki kredytowe, za pomocą których można sprawdzić, w jakim banku kredyt gotówkowy będzie opłacalny, ile wyniesie miesięczna rata, jaka będzie prowizja czy całkowita kwota do spłaty.

2 thoughts to “Jak korzystać z kalkulatorów kredytów gotówkowych? Porównywarki kredytów”

  1. Ja korzystałam, ale poglądowo. Tak naprawdę z ofertą banku miało to niewiele wspólnego. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na to, że bank miłą dla mnie nieco inną ofertę — lepszą. No, ale dzięki kalkulatorowi mogłem mniej więcej sobie wszystko wyliczyć.

  2. Czy jest sens korzystać z takich kalkulatorów? To suche liczby, to co jest w kalkulatorze, a co zaproponuje nam bank to dwa różne światy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *