lupa na klawiaturze laptopa

Jak skorzystać z promocji bankowych?

W gąszczu ofert produktów bankowych oraz ubezpieczeniowych bardzo trudno odnaleźć jest ten idealny, z którego korzystanie będzie maksymalnie opłacalne. Instytucje, aby ułatwić swoim przyszłym lub aktualnym klientom wybór oraz przekonać ich do skorzystania z konkretnych usług organizują promocje bankowe, które pozwolą nie tylko na nabycie produktu na atrakcyjnych warunkach, ale i wymierne, materialne nagrody. Jak skorzystać z promocji bankowych, by nie stracić?

Czym są promocje bankowe? Gdzie ich szukać?

Promocje bankowe to nic innego jak działania marketingowe instytucji, które zachęcają do wykonania określonych działań, w zamian za otrzymanie atrakcyjnej nagrody – pieniężnej lub rzeczowej. Dają one obopólną korzyść; banki zyskują nowych klientów, a nabywcy nie tylko premię, ale i możliwość przetestowania nowego produktu lub skorzystania z niego na atrakcyjnych warunkach (np. wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego, brak opłat za prowadzenie rachunku).

Gdzie szukać najlepszych ofert? Promocje bankowe na bieżąco sprawdza Zgarnijpremie.pl i agreguje je, by odwiedzający stronę mogli szybko i łatwo znaleźć aktualne, interesujące okazje. Zazwyczaj dotyczą one: rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, lokat, kredytów kart kredytowych oraz ubezpieczeń. Informacje dotyczące najnowszych promocji znaleźć można na stronach internetowych organizujących je instytucji, jednak wymaga to spędzenia długiego czasu na przeszukiwaniu kilku bądź kilkunastu witryn, by znaleźć atrakcyjną okazję. Zdarza się, że o obowiązujących promocjach bankowych piszą także twórcy blogów o tematyce finansowej, jednak nie zawsze można znaleźć tam informacje związane z tym tematem.

Jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z promocji bankowych?

Osoby, które chcą skorzystać z promocji bankowych, muszą pamiętać, że banki oraz ubezpieczalnie mogą stawiać przed swoimi klientami zróżnicowane warunki, które muszą być spełnione, by móc wziąć udział w promocji. Dodatkowo podstawa do zwolnienia z opłat za korzystanie z poszczególnych usług bankowych również może być zindywidualizowana i ustalona odrębnie dla każdego z produktów. Należy jeszcze raz podkreślić, że kryteria uprawniające do skorzystania z promocji oraz zwolnienia z opłat nie muszą być tożsame w różnych instytucjach. W wielu przypadkach, aby móc skorzystać ze specjalnej oferty banku wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych, pozwalających organom współpracującym z bankiem lub ubezpieczalnią na kontakt. Zazwyczaj nie ma możliwości wycofania ich przed zakończeniem danej promocji bankowej. W przypadku zakładania konta bankowego (najczęstszy rodzaj promocji) w wielu przypadkach organizatorzy zastrzegają sobie konieczność:

  • uzyskiwania wpływów na konto (jednorazowo, cyklicznie, od pracodawcy),
  • płatności kartą (określona ilość transakcji, na ustaloną kwotę) – z limitów wyłączone mogą być różnego typu transakcje np. w kasynach czy zakładach bukmacherskich,
  • zainstalowania aplikacji mobilnej banku,
  • skorzystania z BLIK-a,
  • zalogowania się do bankowości internetowej.

Trzeba zaznaczyć, że promocje bankowe mogą być organizowane nie tylko dla nowych klientów danych instytucji, ale i aktualnych – zazwyczaj dostają: nagrody pieniężne, rzeczowe, vouchery bądź cashback za polecenie konkretnego produktu oferowanego przez bank bądź ubezpieczalnię.

Na co uważać, korzystając z promocji bankowych?

Warto podkreślić, że nierozsądne korzystanie z promocji bankowych może nie tylko sprawić, że nagroda nie zostanie przyznana, jak i być źródłem straty finansowej. Warto pamiętać o pewnych zasadach, które pomogą ustrzec przed kłopotami. Przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie, czy spełnia się wszystkie warunki, które uprawiają do odebrania nagrody (oraz skorzystania z produktu na korzystniejszych warunkach). Dzięki temu uniknie się poświęcenia czasu na korzystanie z oferty, która nie przyniesie żadnych korzyści. Przed przystąpieniem do promocji konieczne jest dokładne przeczytanie jej regulaminu. Wszystkie punkty, zapisy powinny być jasne i zrozumiałe. Pułapką może być wnioskowanie o produkt, który nie jest potrzebny, tylko po to, by uzyskać daną korzyść. Czasem koszty związane z korzystaniem z niego w wielu przypadkach przewyższają wartość nagrody. Wyjątkiem są produkty bankowe, z których można szybko i w prosty sposób zrezygnować, jednak są to nieliczne okazje na rynku.

3 thoughts to “Jak skorzystać z promocji bankowych?”

  1. Mój mąż ma do tego głowę, ostatnio z promocji bankowej udało mu się dostać 650 zł. Ja nie pamiętam o tym, że powinna coś wykonać, np. zapłacić kartą odpowiednią ilość razy, a to jest ważny, gdy chce się korzystać z takich promocji.

  2. Uwielbiam promocje bankowe! Dzięki nim mam trochę w kieszeni. No a prawda jest taka, że człowiek i tak musi płacić kartą, zamawiać online, czy tankować. No a ma się za to np. zwrot. Warto korzystać z promocji bankowych i brać nagrody. Co prawda potem trzeba spełniać potem kryteria bezpłatności, ale da się to ogarnąć.

  3. Też uważam, że to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a może nawet dorobienie sobie, ale faktem jest, że wymaga to samodyscypliny i tego, żeby pamiętać o wykonywaniu tych koniecznych czynności co miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *