mężczyzna przy laptopie

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w cyfrowym banku?

Poszukując idealnego kredytu gotówkowego, bardzo często wyszukujemy oferty dopasowane do własnych potrzeb oraz takich, które nie będą generowały dużych kosztów. Kolejnym z aspektów, na które zwracamy uwagę, jest łatwość aplikowania o zobowiązanie. Sprawdzamy, jak wnioskować o kredyt gotówkowy w cyfrowym banku i czy jest to proste.

Czym jest cyfrowy bank, jak działa?

Cyfryzacja, czyli zmiana analogicznych rozwiązań na wirtualne, skomputeryzowane, jest coraz bardziej widoczna. Jej rozwój możemy obserwować z dnia na dzień. Jednym z sektorów, który wyjątkowo mocno został „dotknięty” przez cyfryzację, jest bankowość. Instytucje finansowe coraz częściej oferują swoim klientom dostęp do usług za pomocą sieci. Nieco bardziej nowoczesne w tym zakresie są banki cyfrowe, które swoje usługi oferują w 100% za pośrednictwem internetu. Wykorzystywane są do tego specjalnie zaprojektowane aplikacje. Podczas korzystania z banku cyfrowego niekonieczna jest jakakolwiek forma osobistej lub telefonicznej interakcji z drugim człowiekiem (pracownikiem banku czy kurierem dostarczającym dokumenty do podpisania). Jak twierdzą eksperci, banki cyfrowe dostosowują swoje produkty i usługi do obecnego wzorca zachowań klientów, a nie jedynie umożliwiają do nich dostęp za pomocą sieci.

Jak znaleźć atrakcyjne oferty kredytów w cyfrowych bankach?

Poszukiwanie korzystnych ofert banków cyfrowych nie różni się znacząco od tych udzielanych przez klasyczne instytucje. Przydatne bywają do tego rankingi umieszczane w sieci. Kredyt gotówkowy, np. od Aion Banku, wybrany przez Bankier.pl, dzięki umieszczonej tam porównywarce, będzie atrakcyjną ofertą. Podczas porównywania kredytów gotówkowych należy skupić się głównie na RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopie Oprocentowania, która stanowi o całkowitym koszcie zaciągnięcia kredytu. W jej skład wchodzą m.in. oprocentowanie i prowizja. Podczas decydowania o kredycie gotówkowym, warto zwrócić także uwagę na okres kredytowania oraz maksymalną kwotę kredytu, która może być przyznana. Aspekty te pozwalają nie tylko na wybranie najbardziej dopasowanego do potrzeb rozwiązania, ale i „manipulowanie” ratą poprzez zmianę czasu kredytowania (im dłuższy, tym niższa rata, ale większe koszty całkowite zaciągnięcia zobowiązania).

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w cyfrowym banku?

Jak wspomniano wcześniej, aplikowanie o kredyt gotówkowy w banku cyfrowym przebiega w 100% zdalnie, przez Internet. Aby móc ubiegać się o niego, konieczne jest wypełnienie wirtualnego wniosku zamieszczonego w aplikacji lub na stronie internetowej banku. Potwierdzenie dochodu (zazwyczaj wymagane w przypadku wyższych kwot pożyczek) obywa się za pomocą strony internetowej banku, w którym wnioskujący o kredyt ma konto. Po weryfikacji wniosku przesyłana jest decyzja kredytowa. Zazwyczaj czas oczekiwania na nią jest bardzo krótki – nawet 30 minut. Kolejnym krokiem jest obowiązkowa weryfikacja tożsamości przeprowadzana za pomocą smartfona. Podpisanie umowy odbywa się za pomocą podania hasła otrzymanego droga SMS-ową. Ostatnim krokiem jest wskazanie, na jaki rachunek mają być przelane środki.

Czy warto wnioskować o kredyt gotówkowy w cyfrowym banku?

Banki cyfrowe będą stawały się coraz popularniejsze, na rynku będzie pojawiać się ich coraz więcej. Czy warto brać je pod uwagę, poszukując kredytu gotówkowego? Naszym zdaniem do bardzo dobra opcja. Pierwszym z plusów tego rozwiązania jest możliwość szybkiego i bardzo łatwego aplikowania o pieniądze o każdej porze i z dowolnego miejsca na ziemi. Proces jest bardzo intuicyjny i wymaga od wnioskodawcy wykonania jedynie podstawowych czynności. Pieniądze na koncie mogą pojawić się w bardzo krótkim czasie, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób w nagłej, trudnej sytuacji. Plusem kredytów gotówkowych udzielnych przez banki cyfrowe jest bardzo atrakcyjna oferta. Na ich korzyść przemawiać mogą niskie koszty zaciągnięcia zobowiązania lub gwarancja stałej stopy oprocentowania, co w dzisiejszych czasach ciągłych podwyżek stóp procentowych jest niezwykle korzystne. Z oferty skorzystać zazwyczaj mogą wszyscy klienci banku – stali, jak i nowi, co czyni okazyjne cyfrowe kredyty szeroko dostępnymi.

3 thoughts to “Jak wnioskować o kredyt gotówkowy w cyfrowym banku?”

  1. Nigdy nie słyszałem o takich bankach. Z jednej strony pachnie scamem, z drugiej strony świat teraz się tak rozwija, że niczemu nie można się dziwić. Może zaciągnę taki kredyt na niewielką kwotę na próbę i przekonam się na własnej skórze, o co chodzi… 😛

  2. Chyba jestem tradycjonalistką, bo jakoś wolę załatwiać rzeczy typu kredyt osobiście, z żywą osobą w banku.

    1. Mam dokładnie to samo. Żadne cyfrowy bank mnie do tego nie przekona. Co osobiście to osobiście. Przynajmniej mogę o wszystko dopytać na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *