portfel

Jaki kredyt dostaniesz bez zdolności kredytowej?

Podstawą do otrzymania kredytu jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Co się dzieje, gdy jej nie mamy? Czy możliwe jest otrzymanie kredytu bez zdolności? Jak to wygląda?

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa, to nic innego, jak nasze możliwości finansowe, gwarantujące spłatę zaciągniętego zadłużenia. Każdy bank ma obowiązek weryfikowania klientów pod tym kątem, aby mieć pewność, że pożyczone pieniądze będą oddawane terminowo i bez problemów. Wpływ na to ma oczywiście wiele różnych czynników. Najczęściej przy obliczaniu zdolności kredytowej bierze się nasze zarobki, formę umowy o pracę, wiek, wielkość rodziny, a także inne posiadane zobowiązania. Sprawdzana jest też historia kredytowa, czyli to, jak w przeszłości radziliśmy sobie z kredytami i pożyczkami oraz to czy nie mieliśmy i nadal nie mamy żadnych zaległości. Każde odstępstwo od wyznaczonej normy, będzie rzecz jasna obniżało naszą zdolność kredytową.

Czy można dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Kredyt to oferta finansowa, dostępna wyłącznie w banku i tylko ta instytucja ma prawo do tego, by go udzielać. Obowiązują ją też konkretne zasady i przepisy, które dokładnie opisują warunki przyznania i to, jak powinno się weryfikować klientów. Zdolność kredytowa jest tu podstawą, dlatego jej brak, może być problematyczny. W większości przypadków wyklucza on możliwość otrzymania pieniędzy z banku. Jednak to, gdzie można starać się o kredyt bez zdolności, wskazuje publikacja na www.halokredyty.pl. Z tego i wielu innych podobnych artykułów można dowiedzieć się, jakie mamy możliwości otrzymania gotówki, gdy nasza sytuacja finansowa nie jest najlepsza. W banku może być nam ciężko otrzymać pieniądze, nie brak jednak alternatyw.

Dla jasności – jeżeli nie mamy długów, a nasza zdolność kredytowa jest niska, bank z lekkimi oporami może udzielić nam kredytu, choć będzie nas to więcej kosztowało. Oprocentowanie stanie wtedy mniej korzystne i należy się liczyć z koniecznością zastosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Kredyt pozabankowy dla osób bez zdolności kredytowej

Jeżeli nie bank, to pozostaje nam jeszcze inna opcja – firmy pozabankowe i oferowane przez nie pożyczki, które często błędnie nazywane są kredytami. Warunki ich przyznawania są mniej restrykcyjne, często można liczyć, że nie będzie sprawdzany BIK, KRD czy inne bazy dłużników, co rzecz jasna daje nam większe szanse. Nie trzeba wykazywać się wysokimi zarobkami, forma umowy czy sytuacja osobista nie są tutaj ważna, choć oczywiście wiele będzie zależało od firmy. Minusem może być z kolei to, że takie pożyczki są najczęściej droższe niż bankowe, jak również nie ma możliwości otrzymania większej kwoty gotówki.

Jak dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Jak zostało już wspomniane, kredytu bez zdolności kredytowej właściwie nie dostanie się nigdzie, jeżeli chodzi o instytucje bankowe. Inaczej wygląda to w przypadku pożyczek i tutaj mamy naprawdę wiele możliwości do wykorzystania. Firm pozabankowych nie brakuje, dzięki temu na wzięcie zobowiązania mogą liczyć zarówno osoby z niską zdolnością, jak i te, które jej w ogóle nie posiadają. Dotyczy to także pożyczkodawców, posiadających aktualne zadłużenia. Można znaleźć oferty, które dają możliwość wzięcia pożyczki, bez sprawdzania baz danych dłużników. W internecie łatwo da się znaleźć wiele takich ofert, pomocne są też porównywarki pożyczek pozabankowych. Każdy taki produkt należy jednak dokładnie sprawdzać, jak i wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe.

2 thoughts to “Jaki kredyt dostaniesz bez zdolności kredytowej?”

  1. Uważam, że osoby bez zdolności kredytowej nie powinny mieć prawa o aplikowanie o kredyt, nawet poza bankiem. Później my przez nich cierpimy, bo rosną stopy kredytowe i trzeba spełniać restrykcyjne wymagania z kosmosu

  2. Pożyczka to nie kredyt. Tyle w temacie. W związku z tym na pytanie postawione w tytule jest prosta odpowiedź: Żadnego. Nie da się wziąć kredytu bez zdolności kredytowej. Jak niby człowiek miałby go spłacić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *