dla kogo kredyt odnawialny

Kredyt gotówkowy, odnawialny, debet czy karta kredytowa – co wybrać kiedy potrzebujesz gotówki?

Kiedy życie zaskakuje niespodziewanymi wydatkami, potrzebujesz ekstra środków na leczenie, remont, chcesz wyjechać na wakacje lub po prostu brakuje Ci do pierwszego zastanawiasz się, którą opcję finansowania wybrać. Bez odpowiedniej wiedzy szeroka oferta bankowych produktów może wprawić Cię w konsternację, dlatego dobrze wiedzieć co wybrać, kiedy potrzebujesz gotówki.

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy to najpopularniejsze źródło finansowania dodatkowych potrzeb. Pożyczone w tej formie środki możesz przeznaczyć na dowolny cel, bank nie zażąda wskazania celu spożytkowania pieniędzy.

Kredyt gotówkowy kusi szybką i nieskomplikowaną procedurą przyznawania wnioskowanej kwoty, jednak zanim udasz się do banku przemyśl czy rzeczywiście musisz się zadłużać i czy podołasz spłacie zobowiązania w wyznaczonym terminie. Ustal jak długo chcesz regulować zaciągnięty dług i czy rata kredytu gotówkowego nie obciąży zbytnio Twojego domowego budżetu.

Wybierając kredyt gotówkowy, zwróć uwagę na wysokość oprocentowania oraz prowizji, to główne parametry, które wpływają na całkowity koszt zobowiązania.

Kiedy warto sięgnąć po kredyt odnawialny?

Sektor bankowy stwarza możliwość dopasowania produktu finansowego od indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeżeli rozważasz kredyt odnawialny, musisz wiedzieć, że taka forma zobowiązania jest bezpośrednio związana z Twoim bankowym rachunkiem. Na podstawie zawartej umowy instytucja finansowa udziela gwarancji niezbędnej rezerwy finansowej, z której możesz korzystać po wyczerpaniu własnych środków. Kredyt odnawialny dokładniej wyjaśnia publikacja: go2kredyt.pl/co-to-jest-i-jak-dziala-kredyt-odnawialny, z której dowiesz się, na jakich zasadach banki udostępniają pieniądze w tej formie.

Pamiętaj jednak, że kredyt odnawialny to opcja dla tych, którzy potrafią kontrolować wydatki. Stały dostęp do bankowych pieniędzy może prowadzić do sytuacji, w której przestaniesz zwracać uwagę na to czyje środki wydajesz.

Jakie zalety i wady debetu bankowego?

Debet bankowy to alternatywa dla kredytu odnawialnego, jednak umożliwia pożyczenie mniejszych kwot, a termin spłaty zadłużenia jest w tym przypadku zdecydowanie krótszy.

Dopuszczalne saldo debetowe na koncie osobistym daje szansę na szybki zastrzyk pieniędzy, ale musisz pamiętać, że jeśli przekroczysz termin spłaty zadłużenia lub kwotę przyznanego limitu, bank będzie pobierał wyższe odsetki, a w skrajnych przypadkach może zamknąć Twoje konto.

Karta kredytowa – dla kogo?

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem płatności gotówkowych i zamierzasz korzystać z pożyczonych przez bank pieniędzy, pomyśl o karcie kredytowej. To opcja przeznaczona, przede wszystkim dla osób, które często  kupują  w sklepach stacjonarnych i internetowych, inne przelewy związane są z dodatkowymi kosztami. Jeżeli chcesz spłacić zadłużenie możesz pokryć je ze swojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

One thought to “Kredyt gotówkowy, odnawialny, debet czy karta kredytowa – co wybrać kiedy potrzebujesz gotówki?”

  1. Jak dla mnie najlepszą opcją był kredyt odnawialny, wygodnie mi się z niego korzysta i pożyczam tylko tyle, ile potrzebuję, także mogę polecić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *